До Дня фізичної культури і спорту про успіхи роменців на спортивній арені

Традиційно, в другу суботу вересня, у Ромнах відзначили День фізичної культури і спорту, пишуть на сайті мерії.

З метою підтримки здорового способу життя серед населення міста,  згідно Єдиного календарного плану міських фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів, відділом молоді та  спорту за 8 місяців  2019 року  проведено:  24 навчально-тренувальних зборів до участі в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних  змаганнях з різних видів спорту.

Спортсмени міста взяли участь у 59 обласних та  Всеукраїнських змаганнях,проведено 35  міських фізкультурно-спортивних заходів з різних видів спорту (легка атлетика, футбол,хокей із шайбою, гімнастика спортивна, дзюдо, кіокушин та кіокушинкай – карате, Кемпо та Кобудо, бокс, вільна  боротьба, шахи, настільний теніс, панкратіон та інші).

У місті не тільки збережено існуючу систему спортивної галузі, а й будуються нові спортивні та тренажерні  майданчики, діють дитяча юнацька спортивна школа та 18 клубів фізкультурно-спортивної спрямованості з різноманітних видів спорту, які надають доступні та високоякісні фізкультурно-оздоровчі послуги за місцем проживання та у місцях масового відпочинку громадян .

 У дитячо-юнацькій спортивній школі ім. В.Гречаного займається спортом 428  учні, працює чотири відділення (легка атлетика, футбол, гімнастика спортивна,  боротьба дзюдо).

За звітний період  було проведено 153 заходи різного рівня, а саме: міжнародний рівень-3, всеукраїнський рівень – 41 змагання; обласний – 59; міський – 50. Роменською ДЮСШ ім. В. Гречаного було проведено 77 заходів: змагання з різних видів спорту, навчально-тренувальні збори та спортивно-масові заходи. Вихованці спортивної школи приймали активну участь у  міських заходах присвячених Дню Перемоги, Міжнародному Дню захисту дітей,Олімпійському дню бігу, Дню Конституції, Дню молоді, Дню Незалежності України, Дню ФК і спорту, Дню міста, тощо.

Роменська ДЮСШ разом з відділом освіти , відділом молоді та спорту Роменської міської ради проводить міські спортивні ігри школярів та готує збірні команди з різних видів спорту для участі у обласних спортивних іграх школярів.  

У підсумку комплексного заліку 27-их міських спортивних ігор школярів (8 кращих результатів з 11 видів спорту для ЗОШ  І групи (ЗОШ № 1,2,4,5,7,10,11) та 5 результатів з 5 видів спорту для ЗОШ ІІ групи (ЗОШ № 6,8) перше місце серед шкіл І групи посіла ЗОШ № 4 (директор Спичка Л.О.) друге  місце –ЗОШ № 11 (директор Зеленська В.В.),третє – СЗОШ № 2 (директор Скрипка Л.О.). Серед ЗОШ ІІ групи – перше місце виборола ЗОШ № 8 (директор Головач І.В  ),    

У комплексному заліку обласних спортивних ігор школярів збірна команда м. Ромни зайняла 4 місце.

Про результати плідної праці педагогів закладу свідчать також здобутки  вихованців спортивної школи.

Спортсмени Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного – неодноразові переможці і призери Всеукраїнських та обласних змагань : всеукраїнський рівень –   149 призерів та переможців, обласний –  185 учнів, міжнародний – 1.

Чемпіоном  України у 2019 році  з легкої атлетики з бігу на 60 м. став  Гринь Олександр, який виконав норматив кандидата в Майстри спорту України і виступав в складі збірної команди України у  міжнародних змаганнях з легкої атлетики в Туреччині, де виборов 4 місце ( лютий, 2019 р.),  Худолій Євген на дистанції  400 м  з бар’єрами завоював перше місце на Чемпіонаті України ( квітень 2019, м. Кропивницький) . Призерами   Украни  стали : Капустін Богдан та Левада Анастасія ( тренери Олександр Лісненко, Микола Савицький).

Гриню  Олександру за високі досягнення у спорті в 2019 році  призначена  стипендія міського голови.

Чемпіони і призери України 2019 р.  з дзюдо в різних вагових та вікових категоріях стали: Ващенко Валерія, Засульська Юлія, Охріменко Анна, Іскрицький Олександр, Клейнос Антон, Токарь Данило (Заслужений тренер України Олександр Богуш та старший  тренер- викладач Дмитро Богуш).

Охріменко Анна стала бронзовою призеркою Чемпіонату світу з самбо (  02-06.12.2018 р., Сербія) , Засульська Юлія – срібна призерка Всесвітніх ігор  з єдиноборств серед школярів «Combat Games» з  дзюдо ( Будапешт, 16 – 20.06. 2019).

Іскрицький Олександр у 2019 році  виконав  норматив Майстра спорту України з дзюдо.

Охріменко Анні  за високі спортивні досягнення у 2019 році призначена  стипендію голови Сумської облдержадміністрації.

Команда юнаків з футболу  2003- 2004 років народження стала бронзовим призером чемпіонату Сумського обласного осередку ДЮФЛ України сезону 2018-2019 років.   Збірна команда дівчат – неодноразові  чемпіони та призери обласних та Всеукраїнських  змагань з футболу( тренер  Олег Кармазін).

Збірна команда дівчат з гімнастики спортивної – абсолютний чемпіон області у командній та особистій першості. Сало Вікторія, Лаврик Вікторія, Хижняк Анна , Баляба Єлізавета, Рогаль Вікторія, Захарченко Ельвіра, Усик Софія, Гулак Олександра – учасники Чемпіонату України з гімнастики спортивної ( Івано-Франківськ -2019). Сало Вікторія у 2019 році виконала норматив Майстра спорту України з гімнастики спортивної (тренери Тетяна Момоток, Світлана Стрелець, Оксана Гірман, Ірина Павленко). 

Всього  у  2018-2019   навчальному році підготовлено: 2 Майстра спорту України, 17 кандидатів у майстри спорту  України, 10 учнів І спортивного розряду та 185 учнів  ІІ , ІІІ та юнацьких розрядів.     

На покращення матеріально-технічної бази з міського бюджету було виділено 217,9  тис. грн. на  придбання татамі ,тренажеру для відділення  легкої атлетики та різновисоких брусів для відділення  гімнастики спортивної. На проведення капітальних та поточних ремонтів на території спортивного комплексу ім. В. Окіпного з міського бюджету було   виділено 753 тис. грн. За кошти спеціального фонду (9,1 тис. грн.), кошти загального фонду (8,8 тис. грн.), спонсорські кошти (5,0 тис. грн.) були закуплені господарчі та будівельні матеріали для виконання  поточних ремонтів спортивних залів Роменської ДЮСШ ім. В. Гречаного.

Багато наших земляків своїми досягненнями прославляють наше місто, Сумщину та Україну.  За   2019 рік    спортсмени  Роменщини не раз домоглися високих результатів на обласних, Всеукраїнських та світових аренах:

«Заслужений майстер  гирьового спорту» Міжнародної конфедерації майстрів гирьового спорту серед ветеранів, багаторазовий чемпіон та рекордсмен світу, багаторазовий рекордсмен  книги  «Світових рекордів Гіннеса» Михайло Левченко – чемпіон (у своїй віковій категорії)   Чемпіонату світу з гирьового спорту ( м.Вітебськ, Білорусь).  
 – вихованець  спортивного клубу «АРАДЕШ» – Нікіта Шкромида (тренер Сайфулла     Магомедов) –1 місце Чемпіонату України серед дорослих виконав норматив «Майстер спорту України»,чемпіон КубкуУкраїни,учасник міжнародного турніру з кіокушин-карате(Білорусь).     

– Бельмас Ян-чемпіон Кубку Ураїни,сібний призер Чемпіонату України,та Чемпіонату Європи (Іспанія) з кіокушин-карате. Хмелівський Сергій,Білашенко Богдан,Глазков Рамір-чемпіони та призери обласних та Всеукраїнських змагань.

Спортсмени секції «Панкратіон»  

Гаршин Іван – 3 місце кубок України з панкратіону, розділ ” традішн” вагова категорія 92 кг
Лакиза Владислав – 2 місце чемпіонат України з бразильского джиу- джитсу, вагова категорія 85кг. ” Masters-2″

Спортивний клуб змішаних єдиноборств “Гладіатор” був створений у вересні 2018 року.  За цей короткий час вихованці показали жагу до перемоги на турнірі з рукопашному бою та зайняли почесні призові місця .    Хуторний Максим, Коврижа Нікіта, Цис Андрій, Мартиненко Богдан, Редько Віталій, Лаврик Андрій,Бабіч Артем (тренер   Шпота Андрій) .

–  Максим Галінічев майстер спорту міжнародного класу,  переможець чемпіонату України (м.Херсон) , Чемпіон Европи(м.Розето дель Амбруци,Італія),віце-чемпіон 3-х Юнацьких олімпійских ігор(м.Буенос-Айрес,Аргентина),член збірної команди України з боксу

– Батіжевский Владислав майстер спорту України,боксер професіонал за рік провів чотири боя, в яких отримав впевнені перемоги.

– Соломко  Андрій ,чемпіон центральної ради ФСТ «Україна»,призер чемпіонату

 м .Київ серед чоловіків,2018 році присвоєно почесне звання Майстер спорту України

Тренуються хлопці під керівництвом керівника фізичного виховання Роменського коледжу СНАУ,тренера з боксу спортклубу «Юність» обласної ДЮСШ  «Колос» Дмитренко Богдана, який у  2019 році Олімпійским комітетом в Сумській області був визнаний кращим тренером молоді в олімпійских видах спорту, присвоєна вища тренерська категорія

Спортсмени секції армспорту Кибенко Роман, Пухальський Владислав, Ткаченко Андрій, Тихий Дмитро, Лімонов Ігор – переможці та призери  (у своїх категоріях)  Чемпіонату області з армспорту ;

Макаренко Роман  –  призер чемпіонату України серед дорослих з армспорту;

Спортсменка спортивного клубу “Рятувальник”  Кайрис Вікторія –  кандидат у Майстри спорту України з кікбоксингу ВТКА, бронзова призерка світу з кікбоксингу ВТКА Італія, володар кубку світу з КЕМПО карате Угорщина.  

  – Хорошун Влад – багаторазовий чемпіон області та Всеукраїнських змагань з кікбоксингу ВТКА ВКА,  (тренер – Майстер спорту України міжнародного класу з кікбоксингу ВТКА Володимир Шинкаренко).

У Чемпіонаті України серед дорослих з кікбоксингу WTKA Шинкаренко Володимир посів 1 місце ( лайт контакт).

Вихованець Роменської громадської організації “Дитячий молодіжний спортивний клуб кіокушинкай карате” Марченко Костянтин – чемпіон світу, Ткаченко Денис,  Попадинець Максим, Бачу Богдан,  Марченко Костянтин,Пелипенко Артур, Кива Анастасія, Сулименко Єва, Демченко Влада – призери та чемпіони України з кіокушинкай карате.        

Демченко Арсен, Браташевський Ігор,Сирота Тімур,Сергієнко Арсен,Кива Олександр, Апанасенко Дмитро, Теличко Олександр, Деркач Нікіта – призери обласних змагань ,( тренер Прядка Олександр)

Вихованці громадської організації «Федерація вільної боротьби Роменщини» переможці та призери чемпіонатів області та Всеукраїнських турнірів. Найкращі спортсмени: Гросу Богдан, Мусієнко Іван, Горобченко Олександр навчаються в ХГВУФК (м. Харків).

Горобченко Олександр серед спортсменів 2004 р.н. здобув 3-є місце на чемпіонаті України з вільної боротьби, виконав норматив Кандидат у майстри спорту України ,( тренер Сергій Федина).

Ветерани спорту Юрій Рубан, Анатолій Бартош, Микола Прядка, Геннадій Самойленко та Василь Колодяжний –  переможці та призери Кубку України з поліатлону (лижоролери) серед ветеранів

Команда «Хокейного клубу «Ромни» (капітан команди  Юрій Клепач, тренер Вадим Асєєв) – переможець Чемпіонату області з хокею з шайбою 2018-2019 років.


ПО ТЕМІ:




ОПИТУВАННЯ

Яку політичну партію хочете бачити у парламенті?